2020. 05. 31 OGŁOSZENIA

1. Dziś ostatnie w tym roku Nabożeństwo Majowe o godz. 16.00.
  2. Od jutra – w czerwcu –Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy na zakończenie Mszy św. o godz. 17.00; we wszystkie  niedziele czerwca odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 16.00.
  3. Jutro – drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – MNP Matki Kościoła: Msze św. w naszym kościele o godzinie 09.00; 17.00;
  4. W czwartek święto liturgiczne Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitw o powołania w Kościele.
  5. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek – od 16.30 do 17.00
  6. W piątek – 5 czerwca – o godz. 17.30 próba z dziećmi z klas 4 przed rocznicą I Komunii świętej.
  7. W następną niedzielę na sumie poświęcenie witrażu bł. ks. Jerzego Popiełuszki i jubileusz kapłański księży fundatorów tego witrażu.
  8. W tym tygodniu został prawie wykonany płot ogradzający teren przygotowywany pod parking od części plebanijnej. Dziękuję za pomoc: Zbigniew Żurowski, Arkadiusz Tomczyk, Wojciech Hanc, Dominik Depo. Dziękuję za użyczenie potrzebnego sprzętu Ryszardowi Kaminikowi.
  9. Ofiary tacowe pierwszej niedzieli czerwca przeznaczamy na kolejne witraże: musimy wykonać dwa małe witraże nad drzwiami wejść bocznych do kościoła. Potem wrócimy do wykonania kolejnych witraży do dużych okien w nawach bocznych.
  10. Jest prasa katolicka: Gość Niedzielny
  11. W zakrystii można po Mszy św. zamawiać nowe intencje mszalne.

Dekret odwołania dyspensy

„Kościół żyje dzięki Eucharystii. Ta prawda wyraża nie tylko codzienne doświadczenie wiary, ale zawiera w sobie istotę tajemnicy Kościoła (Ecclesia de Eucharistia, 1) – uczył nas Św. Jan Paweł II. Ofiara eucharystyczna jest bowiem „źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego” (LG,11). Tak brzmi niezmienne nauczanie Kościoła.

Uwzględniając aktualne decyzje władz państwowych, stosownie do wskazań Przewodniczącego Konferencji Episkopatu zawartych w Komunikacie z dnia 27 maja 2020 roku – odwołuję dyspensę dotyczącą zwolnienia z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.

Udział w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej jest wyrazem naszej wdzięczności wobec Jezusa Chrystusa za całe dzieło zbawienia świata. Jest także wyznaniem naszej wiary i wierności Chrystusowi.

Drodzy Siostry i Bracia! Do uroczystości Trójcy Świętej, do 7 czerwca trwa okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszam do tego ważnego wyznania wiary i wierności Chrystusowi przez wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

Drodzy Rodzice! Pomóżmy dzieciom i młodzieży w wypełnieniu obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Wsłuchajmy się w informacje podawane przez naszych Duszpasterzy dotyczące obecności kapłanów w konfesjonale.

W tym czasie doświadczenia prawdy mówiącej o tym, że człowiek nie jest wszechmocny – konieczne jest nasze pogłębienie wiary i kontaktu z Chrystusem, który żyje i czeka na każdego z nas.

Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim na drodze wyznawania wiary i realizowania odnowy duchowej.

Ks. Marek Fituch                                                                                                +Henryk Tomasik

Wicekanclerz Kurii                                                                                             Biskup Radomski